FatalZ - Beyond Borders | Private illegal Topluluk - Hack Forum - Nulled Forum - Crack Forum

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

‘1997’den sonra tehditler arttı’

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Status
Messages
0
Joined
Sep 22, 2019
Reaction score
25
Points
800
Trade Score: 0 / 0 / 0
6389281f86b2455354521647.jpg

MERT İNAN/İSTANBUL- Şengül Hablemitoğlu, müşteki olarak verdiği ifadelerde, 1997 Mart ayından sonra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le ilgili birtakım kasetlerin yayınlanmasıyla eşine telefon ve e-mail üzerinden tehdit ve hakaretlerin yoğun şekilde arttığını belirtiyor.,

Hablemitoğlu’na 2001 yılında gelen bir e-mail’de “Seni çok iyi tanıyoruz, her gün nereye gidip geldiğini biliyoruz, bir gün ensende bir kurşun hissedeceksin” diye yazdığını ifade eden Hablemitoğlu, şunları söyledi:

“Gelen e-maillerde de ‘Hocaefendiyle (FETÖ) uğraşma, sen ateist bile değilsin, sonunda cezanı bulacaksın’ gibi çok sayıda tehdit aldık. Eşimin yazdığı Alman vakıfları ile ilgili kitap çıktıktan sonra da Wulf Schönbaum isimli Konrad Adenaurer Vakfı’nın Türkiye Temsilcisi eşimi telefonla arayaraktartıştı. Bu olaydan önce veya sonra evimizin önünde park halinde bulunan aracımızın iki lastiğinin bıçaklanarak indirildiğini gördük.”

'MÜDÜR K.İ. ARADI'

Necip Hablemitoğlu’nun suikasta kurban gitmeden önceki günlerde dönemin Ankara Emniyet Müdürü K.İ. ile arasında bir konuşma geçtiğini öne süren Şengül Hablemitoğlu, iddialarını şöyle sıraladı:

‘Cinayet parası ihale komisyonu’

“K.İ eşimi arayarak kendisiyle konuşmak istediğini bildirmişti. Sonradan eşimin bana anlattığına göre, K.İ. kendisine emniyet içerisinde ‘Fethullahçı yapılanma var demekle hepimizi itham altında bırakıyorsun’ demiş. Eşim bugüne kadar yayınladığı tüm kitap ve makalelerinde; topluma açık birtakım bilgilere ulaşıp bunları bir araya getirip analiz etmek suretiyle ortaya koymuştur.Eşime karşı düzenlenen suikastın, kitap ve makalelerindeki düşüncelerininyanı sıra ulusalcı kimliğinden kaynaklandığına inanıyorum.”

'CANIN YANACAK'

Eşinin çocukluk arkadaşı olan ve istihbaratın FETÖ ile ilgili biriminde çalışan bir görevliyle aralarında geçen diyaloğa da değinen Hablemitoğlu, “Öğle yemeğinde T. isimli kişi eşime Gülen sebebiyle ‘Bak bunlarla uğraşıyorsun, canın yanacak’ şeklinde tehditkar bir biçimde söylemde bulunduğunu hem eşimden hem de yemekte bulunan kişilerden duydum” dedi.

Enver Altaylı’nın şoförü isim verdi, görüşmeyi anlattı

'YAZMAYIN' UYARISI

Hablemitoğlu, şöyle devam etti:

“Eşimle Batıkent’te bir marketten alışveriş yaptıktan sonra yakındaki jandarma binasının önünden Atilla isimli bir albaydan zarf içerisinde evrak aldığını biliyorum. O tarihte bu albay Ergenekon davasında tutuklanan Şener Eruygur ileçalışıyordu. Yine 2002 yılının başlarında veya hemen öncesinde eşimin yazmış olduğu ve Yeni Hayat dergisinde yayınlanan makalesinde ‘MİT’in cemaatçilerin yurtdışında da yapmış oldukları eğitim faaliyetlerine müdahale etmediğini eleştirmesi, MİT’in maaşının CIA/NGO (STÖ) tarafından ödendiği içerikli yazısı nedeniyle hemen aynı günlerde MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun ev telefonumuzdan arayıp ‘Böyle şeyler yazmayın, bunları şimdi gündeme getirmeseniz uygun olur’ şeklinde şeyler söyledi.”

Devamını oku ...
 
SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

  • Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Users who are viewing this thread