FatalZ - Beyond Borders | Private illegal Topluluk - Hack Forum - Nulled Forum - Crack Forum

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Brimstone füzeleri Ukrayna'ya gidiyor! 'Putin bu yıl sıkılacağımızı düşünüyorsa yanılıyor'

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Status
Messages
0
Joined
Sep 22, 2019
Reaction score
25
Points
800
Trade Score: 0 / 0 / 0
63c9683b86b2444a0c7b9c2b.jpg

Estonya'daki Tapa Askeri Üssü'nde çok sayıda ülkenin savunma bakanının katıldığı bir görüşme düzenlendi. Katılımcılar arasında bulunan İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Ukrayna'ya destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Rusya'nın Ukrayna'daki saldırılarına karşılık olarak askeri desteği artıracaklarını belirten Wallace, "Ukrayna'ya 600 adet Brimstone füzesi daha göndereceğimizi söyleyebilirim ki bu, Ukrayna'nın savaş alanda güçlü olmasını sağlamak için son derece önemli olacak" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in işgaline karşı olarak Batılı müttefiklerin uzun süredir birlikte olduğunu ve bu sayede güçlü kaldıklarını söyleyen Wallace şöyle konuştu:

Alıntı Metni

SUNAK VE ZELENSKİY ANLAŞMIŞTI

Geçtiğimiz cumartesi İngiltere Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtilmişti. Ukrayna'daki savaşın son durumunun ele alındığı görüşmede Rishi ve Zelenskiy, Ukrayna'ya küresel askeri ve diplomatik desteğin hızlandırılması konusunda mutabık kalmıştı.

63c968ef86b2444a0c7b9c31.jpg


Başbakan Sunak, İngiltere'nin Challenger 2 tankları ve ek topçu sistemleri sağlanması da dahil olmak üzere ülkesinin Ukrayna'ya desteğini arttıracağını belirtmişti. Sunak ayrıca, kendisinin ve İngiltere hükümetinin Ukrayna'nın avantajlarını kullanmasına, Rusya'ya karşı savaşı kazanmasına ve kalıcı bir barışı sağlanmasına yol açacak türden bir desteği hızla sağlamak için uluslararası ortaklarla yoğun bir şekilde çalışacaklarını vurgulamıştı.


DANİMARKA, UKRAYNA’YA 19 ADET CAESAR TİPİ OBÜS GÖNDERECEK

Danimarka Savunma Bakanı Jakob Ellemann-Jensen yaptığı açıklamada, Ukraynalılarla özellikle CAESAR tipi obüsler konusunda sürekli temas halinde olduklarını belirterek, Danimarka parlamentosunda söz konusu obüslerin Ukrayna'nın özgürlük mücadelesine destek amacıyla gönderilmesi konusunda alınan geniş destek için çok mutlu olduğunu ifade etti. Ellemann-Jensen ayrıca şöyle konuştu:

Alıntı Metni

Danimarka, NATO'ya olan taahhütlerinin bir parçası olarak, 2032 yılına kadar 1. Tugay olarak bilinen bir ağır piyade tugayı kurmakla görevlendirildi. Ancak proje, çeşitli nedenlerle gecikti. Savunma Bakanlığı, CAESAR obüslerinin Ukrayna’ya bağışlanmasının 1. Tugay'ın kurulmasını daha da geciktireceğini belirtti.

Tank şartı: Scholz, ABD’yi bekliyor


Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Ukrayna'ya tank teslimatı için şart koştuğu öne sürüldü. Alman medyasına yansıyan haberlere göre Almanya Başbakanı Scholz, Salı günü telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ABD Başkanı Joe Biden’a ABD’nin Abrams tipi muharebe tanklarını Ukrayna’ya tedarik etmesi durumunda Almanya’nın da Leopard tankı vereceğini söyledi. Scholz’un koşuluna karşılık Biden’ın herhangi bir taahhütte bulunmadığı belirtildi.

63c968b586b2444a0c7b9c2e.jpg


Başbakan Olaf Scholz, Alman yapımı Leopard 2 tanklarını Ukrayna’ya göndermesi veya üçüncü ülkelerin göndermesine izin vermesi için baskıyla karşı karşıyayken, “tek başına hareket ettiği” algısı oluşturmamak için müttefik ülkelerle, özellikle ABD ile koordinasyon içerisinde hareket etmek istediği belirtiliyor.
Polonya ve Finlandiya Ukrayna’ya Leopard tankı gönderme sözü verirken, teslimatın yapılabilmesi için Almanya'nın izni gerekiyor.

"UKRAYNA TALEPLERİMİZİ NE KADAR ERKEN KABUL EDERSE ÇATIŞMA O KADAR ÇABUK SONA ERER"

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov'dan yeni açıklamalar geldi. Peskov, savaşın bitmesinin Ukrayna'nın Rusya'nın taleplerini kabul etmesine bağlı olduğunu ve Rusya'nın hedeflerine ulaşacağını söyleyerek, "Ukrayna, Rusya'nın öyle ya da böyle yerine getirilecek taleplerini karşılamaya hazır olduğunu ne kadar çabuk gösterirse her şey o kadar çabuk sona erer ve Ukrayna halkı, Kiev’deki rejimin başlattığı bu trajediden sonra o kadar çabuk toparlanmaya başlayabilir" ifadelerini kullandı.

63c9698186b2444a0c7b9c34.jpg


Peskov, Batı'nın Ukrayna'ya sağladığı silah sevkiyatına ilişkin Ukrayna'ya Rusya'yı vurabilecek daha fazla silah verilmesi durumunda Ukrayna'da gerilimin daha da artacağı konusunda uyarıda bulundu. Peskov Batı'nın tutumunun tehlikeli olduğunu söyleyerek, "Batı'nın Ukrayna'ya silah sevkiyatı potansiyel olarak bu son derece tehlikeli. Çatışmayı tamamen yeni bir düzeye taşımak anlamına gelecek ve bu da elbette Avrupa güvenliği açısından iyiye işaret etmeyecektir" dedi.

Lavrov yine kriz çıkardı! İsrail çılgına döndü

Devamını oku ...
 
SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

  • Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Users who are viewing this thread