FatalZ - Beyond Borders | Private illegal Topluluk - Hack Forum - Nulled Forum - Crack Forum

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Gelecek ay hizmet verecek

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Status
Messages
0
Joined
Sep 22, 2019
Reaction score
25
Points
800
Trade Score: 0 / 0 / 0
6389211986b24553545215d0.jpg

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul - Yeni araçlarla yeni sistem de hayata geçecek. Bu taksilerde çalışacak şoförler için İBB’nin Ulaşım Akademi’sinde 15 gün eğitim alma şartı aranacak. Raylı sistemlerle paralel hatlarda güzergah düzenlemesi yaptıklarını belirten İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, şu bilgileri verdi:

SEKİZ KİŞİLİK

“İstanbul’da daha önce 1000 minibüs ve dolmuşu taksiye dönüştürmüştük. Alınan kararla İstanbul toplu ulaşımına 2125 taksi daha eklendi. Sistem gerçekleşecek kura çekilişinin ardından 2023 başında başlayacak. Sekiz kişilik bu taksiler örnek taksiler olacak. İlk günden itibaren denetimler en üst seviyede olacak. Her gün denetlenecek. Bunun içinde bir personel planlaması yaptık. Her hata yaptıklarında ceza uygulaması çalışıyor olacak. Araç içi kameralarla ayrıca denetlenecekler. Boşken yolcuyu almıyorsa, çağrıldığında gitmiyorsa ve bunlar tespit edildiğinde verilen taahhütlerini yeri getirmezse minübüse dönüşüp hakları ellerinden alınacak. İstanbul’un hizmet kalitesini bu araçlar arttıracak.”

TAAHHÜT İMZALAYACAK

Taksilerde güvenlik bölmesi, bilgilendirme ekranı ile kamera ve araç takip sistemlerini zorunlu tutacağız. Ayrıca, İstanbul Kart Entegreli ve kredi kartı gibi farklı ödeme seçenekleri bulunacak. Taksi sahipleri, belirlenen kurallara uymaları yönünde taahhüt imzalayacak. Şoförlere de eğitim, davranış giyim konularında standart getirilecek.Haksız kazanç sağladığı veya yolcu seçtiği tespit edilen sürücülerin, ilk etapta 30 gün süreyle ilgili izin belgesi askıya alınacak. İkinci kez aynı suçu işlediği tespit edildiğinde 180 gün süreyle ilgili izin belgesi askıya alınacak. Üçüncü de ise dönüşümden elde edilen haklar, iptal edilecek. Yeni Taksi Araç Taahhütlerine göre bu taksiler de, güvenlik bölmesinin, bilgilendirme ekranı bulundurulması, kamera/araç Takip sistemlerinin bulundurulması ve İstanbul Kart Entegreli ve farklı ödeme seçeneklerinin olması gerekiyor.”

CEZASI OLAN...

Gelecek ay yani Ocak 2023’te hizmet vermeye başlayacak yeni taksiler de daha öncey olcu/güzergâh seçme, kaba davranış, fazla ücret alma konularında ceza alan şoförler, çalışamayacak. Ayrıca sürücüler, Ulaşım Akademisi eğitimlerine katılacak ve İBB tarafından belirlenecek kılık/kıyafeti standardına uyacak. 15 Günlük Zorunlu Eğitim İçeriğinde şoförlere, ulaşım mevzuatı, İstanbul şehir bilgisi, iletişim eğitimi, kişisel gelişim, yabancı dil, harita-navigasyon okuma, İSG eğitimi verilecek. Yabancı dildeki eğitimlerin daha uzun sürecek.

SKUTER HIZ SINIRI 20 KM'YE DÜŞÜRÜLDÜ

İBB Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi toplantısında, son dönemde üst üste yaşanan ölümlü kazalarla gündeme gelen paylaşımlı elektrikli skuterlere ilişkin yeni düzenleme de yapıldı. Toplantıda alınan kararla paylaşımlı elektrikli skuter hız limiti saatte 25 kilometreden 20 kilometreye düşürüldü.

Devamını oku ...
 
SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

  • Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Users who are viewing this thread