FatalZ | Hack Forum - illegal Topluluk - Security Platform

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

İlk kez oldu! Facebook'a soğuk duş etkisi

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Durum
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
0
Tepki Puanı
14
Puanlar
800
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
61fbabde86b2472120014b78.jpg

Facebook'un ana şirketi Meta Networks, günlük kullanıcı sayısının Aralık ayının sonuna kadarki üç aylık dönemde 1 milyar 929 milyona düştüğünü açıkladı. 2021'in bir önceki çeyreği için bu sayı 1 milyar 930 milyondu.

TikTok ve YouTube rekabeti karşısında gelir artışının yavaşladığı uyarısında bulunan şirketin platformundaki reklamverenler de harcamalarını azaltıyor.

Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, genç kullanıcılar başta olmak üzere hedef kitlelerinin rakiplerine yönelmesi nedeniyle şirketin satışlarındaki büyümenin yavaşladığını söyledi.

Google'dan sonra dünyanın en büyük ikinci dijital reklam platformuna sahip olan Meta, Apple'ın işletim sisteminde yaptığı gizlilikle ilgili değişikliklerinden de etkilendiğini söyledi.

BORSA DEĞERİ 200 MİLYAR DOLAR ERİDİ

Meta'nın CFO'su Dave Wehner'e göre, değişiklikler markaların Facebook ve Instagram'daki reklamlarını hedeflemesini ve ölçmesini zorlaştırdı. Bu durum, 2022 yılında "10 milyar dolar civarında" bir etki yaratabilir.

Bu açıklamalardan sonra Meta'nın hisseleri New York'ta borsanın kapanışından sonraki işlemlerde yüzde 20'den fazla değer kaybetti.

Meta'nın hisse fiyatındaki düşüş, şirketin borsa değerinden yaklaşık 200 milyar dolar erimesine neden oldu.

Twitter, Snap ve Pinterest dahil olmak üzere diğer sosyal medya platformlarındaki hisseler de uzun vadeli işlemlerde keskin bir düşüş yaşadı.

Meta'nın büyük bir kısmı reklam satışlarından oluşan toplam geliri, bu dönemde piyasa tahminlerini kıl payı geçerek 33.67 milyar dolara yükseldi.

Gelecek çeyrek için gelir beklentisini de paylaşan şirket, 27 milyar ila 29 milyar dolar gelir öngörüyor. Bu, analistlerin beklediğinden daha düşük bir seviye.

Şirket, Çinli teknoloji devi ByteDance'in sahibi olduğu TikTok ile rekabet edebilmek için video alanına yatırım yapıyor. Ancak bu yatırımların geri dönüşü, Facebook ve Instagram'daki kadar yüksek olmuyor.

Buna karşın Zuckerberg, video ve sanal gerçekliğe yapılan yatırımların, mobil reklamcılık ve Instagram hikayelere yapılan önceki yatırımlar gibi karşılığının alınacağından emin olduğunu söyledi.

Ancak firmanın önceki strateji değişiklikleri sırasında büyük bir rakiple mücadele etmek zorunda olmadığını kaydetti.

Zuckerberg, "Ekipler oldukça iyi performans gösteriyor ve ürün çok hızlı büyüyor" dedi ve ekledi:

"Burada farklı olan şey, TikTok'un şimdiden çok büyük bir rakip haline gelmesi ve oldukça hızlı bir oranda büyümeye devam etmesi."

BBC KUZEY AMERİKA TEKNOLOJİ MUHABİRİ JAMES CLAYTON'IN ANALİZİ

Facebook her zaman büyüyen bir platform oldu.

Tarihindeki her çeyrek için açıkladığı küresel sayılar sadece arttı.

Ancak son birkaç yılda, Avrupa ve ABD'de büyüme durdu. Bu, dünyanın diğer bölgelerinde kullanıcı sayılarındaki artışlarla telafi edildi.

Facebook genç insanlar arasında eskisi kadar popüler değil. Kabul ettiği gibi TikTok rekabeti gelirlerine zarar veriyor.

Ancak yatırımcıların Meta hakkında endişelenmesinin başka nedenleri de var.

Meta, Metaverse'e odaklanmak istediği için adını değiştirdi. Ancak Meta henüz bir Metaverse inşa etmenin yakınında bile değil, şu anda bu boş bir hayal.

Şirket bir Metaverse inşa etmeye çalışmak için milyarlarca dolar harcıyor çünkü Mark Zuckerberg bunun için talep olacağını düşünüyor, bu büyük bir risk.

Meta'nın öncelikli sorunlarının cevabı TikTok'u satın almak olabilir mi? ABD'de düzenleyici kurumlar, rekabet karşıtı yasalar nedeniyle buna asla izin vermez.

Ve Facebook artık Silikon Vadisi'ndeki birçok kişi tarafından zehirli bir marka olarak görülüyor. Kesinlikle on yıl önce söylendiği gibi çalışmak için harika bir yer değil.

Bu da yetenekleri çekmesini zorlaştırıyor.

Meta'nın ileriye dönük bazı ciddi sorunları var. Bu dönüm noktası sadece bir başlangıç olabilir.

Devamını oku ...
 
SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

  • Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Konuyu Kimler Görüntülüyor?

bodrum escort