FatalZ | Hack Forum - illegal Topluluk - Security Platform

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak, bugün mü?

KarizmA_

Member
Member
Durum
Mesajlar
65
Katılım
26 Nis 2021
Tepki Puanı
3
Puanlar
800
Konum
Trabzon
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kabine toplantısı için geri sayım başladı. Hem ülke siyasetine hem de dış siyasete dair gelişmelerin ele alındığı Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenecek kabine toplantısı 14 Şubat Pazartesi günü Cumhurbaşkanı'nın BAE ziyareti nedeniyle gerçekleşememişti.

98f3f4e9256a42d050dae0cbb2882260_640x640.jpg


Rusya Ukrayna gerilimi, Omicron varyantına bağlı olarak bir süredir hız kesmeden devam eden koronavirüs vaka artışı ve geçtiğimiz hafta sonu Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati tarafından açıklanan yeni ekonomi paketinin etkisiyle kabine toplantısının ne zaman düzenleneceği merak konusu oldu. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı genellikle iki haftada bir Ankara'da gerçekleşiyor. İşte vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edilen kabine toplantısı ne zamani bugün mü sorusunun cevabı...

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Genellikle iki haftada bir düzenlenen kabine toplantısı için gözler Ankara'dan gelecek açıklamaya çevrildi. En son gerçekleşen kabine toplantısı 31 Ocak'ta yapılmıştı. Kabine toplantısının 14 Şubat Pazartesi günü düzenlenmesi bekleniyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı temasları nedeniyle 14 Şubat tarihinde gerçekleşememişti.

Bu hafta planlanan Kabine toplantısının 16 Şubat Çarşamba günü düzenlenmesi bekleniyor.

SON KABİNE TOPLANTISI KARARLARI

Adalet Bakanlığı'nı Abdulhamit Gül'den devralan Bekir Bozdağ'ın ilk kez katıldığı kabinede 100 bin sınırına dayanan koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları, aşılamada son durum, Türkiye'nin arabuluculuk teklifinde bulunduğu Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginlik, Ermenistan ile normalleşme görüşmeleriyle ekonomide yaşanan gelişmeler gündemdeydi.

Ekonomide yaşanan gelişmeler bağlamında kur, faiz, enflasyon üçgeninde önümüzdeki dönemde Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yürüteceği çalışmalar da konuşuldu. Bu çerçevede enflasyonun düşürülmesine dönük yeni tedbirler, temel gıda maddeleri olmak üzere KDV'nin düşürülmesine yönelik alternatifli çalışma için tüm kesimlerden gelen öneriler de toplantıda değerlendirildi. Kabinede enflasyonu düşürmek, fahiş fiyatları kontrol altına almak için de atılacak yeni adımlar belirlendi. Erdoğan, "Faizle mücadelemi biliyorsunuz. Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da düşecek" demişti.
 
SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

  • Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Konuyu Kimler Görüntülüyor?