FatalZ - Beyond Borders | Private illegal Topluluk - Hack Forum - Nulled Forum - Crack Forum

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Linux Mint'ı VirtualBox Olmadan (Ana Sistem Olarak) Kurma !

XeeFsO

New Member
New Member
Status
Reaction score
1
Trade Score: 0 / 0 / 0

İlk sorunuzu duyar gibiyim! Neden VirtualBox kullanmıyorsun ?

Cevap : Aslında tamamen tercih meselesi , tabi sistemimiz düşük olduğu zaman VirtualBox'ın sıkıntı çıkartabildiğini de unutmayalım..​

1. Aşama

İlk adım olarak arama motoruna "Linux Mint" Yazıyoruz --- Linux'un kendi sitesi olan Linuxmint.com'a giriş yapıyoruz --- karşımıza gelen sayfada "download" bölümüne tıklıyoruz --- Önümüze 4 çeşit "Edition" bölümü gelecektir ( Ben Cinnamon Edition kurmadan yanayım windows işletim sisteminden Linux'a geçenler için daha anlaşılır olacaktır.) --- Cinnamon Edition bölümünde Download'a tıklıyoruz.. sayfayı aşağıya kaydırarak ülkeler arasından Türkiye'yi buluyoruz 3 çeşit yayınlanan indirme bölümünden ilk baştakini seçebilirsiniz​

( Bunun sadece 64-Bit sistemler için geçerli olduğu hatırlatmasını yapalım )

cmR0bkU91.png

( Tıkladığımızda indirme işlemi başlayacaktır boyut 2.1GB )

2. AŞAMA

.iso dosyamız indikten sonra bunu boot edilebilir hale getirebilmek için FlashBelleğimize yazmamız gerekiyor.​

Bunun için "Etcher" programını tercih ediyorum tabi siz alternatif program olarak "Rufus" kullanabilirsiniz.​

( "Etcher" indirmek kolay olduğu için detaylı anlatmayacağım ama yapamadığınız şeyler olursa sorabilirsiniz ) -- Etcher programımızı kurduktan sonra çalıştırıyoruz -- " Flash from file " tıklıyoruz -- İndirdiğimiz .iso dosyamızı seçiyoruz..​

USB'mizi Takıyoruz ve "Select Target" tıklıyoruz -- Taktığımız USB'yi seçip select diyoruz -- "Flash" dediğimiz anda işlem başlıyor

2EktRf3mGw1V.png

3.Aşamayı yaptıktan sonra verilerimizin ( Fotoğraf vb. ) silineceğini unutmayın

3. AŞAMA

Flash'ımız takılı bir biçimde Pc'yi yeniden başlatıyoruz açılırken bios tuşunu spamlıyoruz -- Bios ayarlarından boot açılış sırasından Flash'ımızı ilk sıraya alıyoruz biostan çıkış yapıyoruz -- Pc tekrardan başladığı anda karşımıza gelecek ekran budur;

OWZxX1diLba3.png

Flash'ımızı kesinlikle çıkarmıyoruz ( Ben yazana kadar )

Burada yapmamız gereken tek şey seçili bölüm resimdeki gibi ilk baştakindeyken "Enter"a basmak -- Pc bir kaç defa resetlendikten sonra karşımıza linux masaüstü ekranı gelecektir Masaüstünden cd simgesine ( İnstall Linux ) ' a tıklıyoruz..

Bazı seçim sekmeleri gelecektir ( Türkçe , Türkiye vb. ), ( Kurulum Türü ) sekmesi geldiği anda durun ve benim seçtiğimi seçerek
"Şimdi Yükle" diyin..

my2abqr.png

Yine bazı bilgiler isteyecektir ( Parola , Ad , Pc adı vb. ) Onları atlamadan doldurunuz...​

Yükleme ekranı bittiği anda karşımıza "kurulum tamamlandı" bildirimi gelecektir "Şimdi Yeniden Başlat" diyerek kurulumu tamamlıyoruz.​

PC YENİDEN BAŞLARKEN FLASH'IMIZI ARTIK ÇIKARABİLİRİZ

( Kurulum tamamlandı ufak ayarları araştırdıktan sonra bulabilirsiniz )

SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

• Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Users who are viewing this thread