FatalZ | Hack Forum - illegal Topluluk - Security Platform

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Omicron varyantı belirtileri değişti: 3 yeni semptom! Omicron varyantı kuluçka süresi kaç gün?

KarizmA_

Member
Member
Durum
Mesajlar
65
Katılım
26 Nis 2021
Tepki Puanı
3
Puanlar
800
Konum
Trabzon
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
Omicron belirtileri korona vaka sayılarında yaşanan hızlı yükselişle birlikte en çok araştırılanlar arasında ilk sırlarda yer alıyor. Öte yandan uzmanlardan yapılan son dakika açıklamaya göre Omicron belirtileri değişti. Varyanta ü. yeni semptom daha eklendi. Buna göre ishal, karın ağrısı ve mide bulantısı da semptomlara eklendi. Peki, Omicron ve grip arasındaki farklar ne? Omicron kaç günde iyileşiyor? İşte merak edilen detaylar...

3344385_06cd964ade1acf4f47fe08bf4d6391bf_640x640.jpg


Koronavirüs salgınında yeni varyant olarak karşımıza çıkan Omicron'a dair araştırmalar hız kazandı. Hızlı yayılan omicron varyantına dair yeni belirtiler bulundu. Omicron varyantı ile ilgili en çok belirtileri, kuluçka süresi ve bulaşıcılığı gündem oldu. Peki OOmicron varyantı belirtileri nelerdir? Yeni Omicron belirtileri neler, nasıl anlaşılır ve kuluçka süresi kaç gün? İşte Omicron varyantına ilişkin tüm bilinmesi gerekenler...

OMICRON VARYANTI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Koronavirüsülün ilk belirtileri arasında yüksek ateş ve öksürük yer alırken Omicron varyantında ise bu belirtiler daha az oranda seyrediyor. Omicron varyantında şimdiye kadar tespit edilen en yaygın belirtiler ise şu şekildedir:

YENİ OMICRON BELİRTİLERİ ÇIKTI

Son günlerde Kovid-19'un Delta varyantının yanı sıra Omicron varyantı İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde vaka artışlarına sebep oldu.

Ayrıca tüm Türkiye'de mevsimsel grip vakalarında da artış yaşandı. Bu durum, akıllara bu hastalıkların semptomları arasındaki fark ve benzerliklerin neler olduğu sorusunu getirdi.

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, üç hastalığın semptomlarının neler olduğu ve hangi sıklıkla görüldüğüne ilişkin AA muhabirine açıklamada bulundu.

Gribin sık görülen belirtilerinin öksürük, boğaz ağrısı, ateş, burun akıntısı, halsizlik, baş ağrısı, eklem ağrısı ve nefes darlığı olduğunu aktaran Oğuztürk, hapşırığın az görülen, koku ve tat kaybının ise çok az görülen belirtilerden olduğunu ifade etti.

DÜNYADA BASKIN VARYANT KONUMUNDA


Son bir hafta içinde dünya genelinde yaklaşık 22 milyon yeni Covid-19 vakası kayıtlara geçerken virüs nedeniyle 59 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti.
 
SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

  • Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Konuyu Kimler Görüntülüyor?