FatalZ | Hack Forum - illegal Topluluk - Security Platform

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan'da! Türkiye dışında ilk festival

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Durum
Mesajlar
0
Katılım
22 Eyl 2019
Tepki Puanı
18
Puanlar
800
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
6200caf186b2442a88358597.jpg

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar konuşmasının devamın şu ifadeleri kullandı:

"Tüm Azerbaycanlı kardeşlerimi TEKNOFEST Karadeniz’e davet ediyorum. Yurt dışından da ciddi iş birliği teklifleri alıyor. Türkiye dışında bir TEKNOFEST gerçekleştireceksek bunu can kardeşlerimizin topraklarında yapmalıyız dedik. Türkiye dışında ilk TEKNOFEST’i Azerbaycan’da yapıyoruz.

Karabağ’lı canlar evlerine dönmeye başladı. Tam da bu sebeple yüksek teknolojiyi muhakkak suretle kimseye bağımlı olmadan milletimizin geliştirmesi gerekiyor. Bugün bizi tüm samimiyeti ve sıcaklığıyla karşılayan Bakü’de evimizdeyiz. Tek millet olarak yine yan yana beraberiz. Şunu çok iyi biliyoruz ki İstanbul’da semaya dua için ellerin yükseldiği duaya Bakü’de amin denir.

6200c4b186b2442a88358542.jpg


2018’de TEKNOFEST’in ilk yılında 14 yarışmayla başlamıştı 20 bin öğrenci başvurmuştu. Çığ gibi büyüdü ve dünyada açık ara en büyük teknoloji yarışma platformu olarak 200 bin öğrenci ve 39 yarışmayla TEKNOFEST yoluna devam ediyor.

TEKNOFEST Azerbaycan’da yoluna 10 yarışmayla başlıyor. Tüm teknoloji meraklılarının elini çabuk tutarak 15 Şubat’a kadar başvurmalarını çağırıyorum.

Takımlarınızı kurup yarışmalara katılım göstermeniz geleceğe şimdiden hazırlanmak için önemli bir zorunluluktur. Gelin geleceğin güçlü Azerbaycan’ında sizler de yer alın.

Azerbaycan’daki paydaşlarımızla birlikte robotikten kodlamaya, yapay zekadan siber güvenliğe geleceğin teknolojisinde kardeşlerimiz bu alanlara hazırlanacaklar.

Hep bir arada büyük hedefler için el birliği ile omuz omuza vererek çalışmaya devam etmeliyiz. Birlikteliğimiz ülkelerimizin geleceği tam bağımsızlık mücadelemize en büyük destek olacaktır. Dünde bugün de gelecekte bizlere dikensiz bir gül bahçesi vadetmiyor. Önemli olan zorluklar karşısında pes etmeden yılmadan mücadeleye devam etmektir. Sözlerime son verirken Bakü’den Suşa’ya can Azerbaycan’ın her köşesine selamlarımı iletiyorum."

26 MAYIS'TA BAŞLAYACAK

Azerbaycan, TEKNOFEST Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali’ne 2021'de ilk kez katılmıştı. Festivalin Azerbaycan ulusal çadırında Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından kurulan sergi alanında, 11 yerel firma ve start-up’ın ürün ve çözümlerinin yanı sıra yerel insansız hava araçları da sergilenmişti. Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne bağlı profesyonel pilotlar, etkinlik kapsamında düzenlenen hava gösterisinde MiG-29 savaş uçakları ile tekli uçuş gösterileri gerçekleştirmişti.

TEKNOFEST Azerbaycan ilk kez 26-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Bakü Crystal Hall ve çevresindeki sahil bulvarında gerçekleşecek. Türkiye Teknoloji Takımı (T3 Vakfı), Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı organizatörlüğündeki TEKNOFEST Azerbaycan kapsamında içlerinde Smart Karabağ Hackathon ve Rocket League Esports EuroCup yarışmalarının da olduğu 10 farklı teknoloji yarışması düzenlenecek.

Paydaşlar ve katılımcı firmaların ürün ve projelerinin yanı sıra genç teknoloji tutkunları tarafından geliştirilen prototip ve STEM projelerinin de ziyaretçilerin ilgisine sunulacağı festivalde, insansız hava araçları ve helikopterlerin de açık havada sergileneceği bir statik alan yer alacak.

Festivalin etkinlik programı kapsamında, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’nin hava gösterilerine ek olarak Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı Türk Yıldızları ve Solo Türk gösterileri, ana sahnede gerçekleşecek sanatçı performansları, dikey hava tüneli, su gösterileri, uçuş simülatörleri, robot gösterileri ve daha birçok etkinlik ziyaretçileri bekliyor olacak.

DÜZENLENEN YARIŞMALAR

Bakü Skills:
Bakü Skills yarışması ile yarışmacıların 3B yazıcı teknolojileri konusundaki becerilerinin artırılması amaçlanmaktadır.
Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat

Çevre Teknolojileri Yarışması: Çevre Teknolojileri Yarışması'nın ana hedefi insanların gezegen üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri azaltmaktır.
Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat

Tarım Teknolojileri: Azerbaycan’da ve dünyada tarımla ilgili büyük zorluklar yaşanmakta ve bu zorluklar çevre, ekonomi ve sağlığı etkilemektedir. İlaveten, gıda talebi dünya nüfusunun büyümesiyle doğru orantılı olarak artmaktadır. Ana hedef tarım sorunlarını tarım teknolojileriyle gidermektir.
Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat

İnsanlık Yararına Teknoloji: Yarışmanın amacı, yarışmaların teknolojik bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilinci ile bütünleştirerek, topluma faydalı projeler üretmelerine destek olmaktır.
Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat

İnsansız Hava Aracı Yarışması: Birçok ülkede düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı (İHA) yarışması ile öğrencilerin uzay ve havacılık ile hava araçlarına olan ilgileri artırılarak öğrencilere bu alanda temel uçuş bilgi ve becerileri kazandırılmaktadır.
Son Başvuru Tarihi: 7 Şubat

Planör Yarışması: Planör yarışması ile gençlerin uçak modelleme ve uçak tasarım becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat

CanSat: Birçok ülkede düzenlenen Model Uydu yarışmaları ile öğrencilere uzay ve havacılık alanında becerilerini, bakış açılarını ve bilgi birikimlerini geliştirme imkânı sunulmaktadır.
Son Başvuru Tarihi: 7 Şubat

Smart Karabağ Hackathon: Bu projede, Nesnelerin İnternetinin (IoT) öneminin yanı sıra, diğer teknolojiler de yadsınamaz bir rol oynuyor. Örneğin, "Uygulama Programlama Ara yüzü" (API), "Yapay Zeka" (AI), "Bulut Bilgi İşlem Hizmetleri", "Panolar", "Makine Öğrenimi", "Makineden Makineye İletişim", ve "Örgü Ağlar" ve diğer teknolojiler raporlanabilir.
Son Başvuru Tarihi: 16 Mart 2022

Robotik: Yarışmanın amacı, günlük yaşamda veya uzayda insanlara fayda sağlayabilecek ya da insanların işlerinin bir kısmını gerçekleştirebilecek, günlük rutinini basitleştirebilecek ve hatta insanları eğlendirecek robotlar tasarlamaktır.
Son Başvuru Tarihi: 17 Şubat

Devamını oku ...
 
SPAM MESAJ ATMAK YASAKTIR!
  • Örnek: teşekkürler, sağol, çok iyi, asdqwe, eline sağlık, ty, eyv vb!
  • Örnek: Aynı mesajı sürekli olarak yazmak! teşekkürler, tşk gibi!
  • Başkalarının mesajlarını kopyalayıp aynısını yazmak yasaktır.
  • Bilginizin olmadığı konulara yorum sayınız artsın diye mesaj atmak yasaktır!
  • Yorum yaparken kendi fikrinizi yazınız! Spam mesaj atanlar yasaklanacaktır!
  • Konulara spam mesaj atan görürseniz RAPOR tuşu ile bize bildiriniz!

  • Hesap Yükseltme butonundan hesabınızı yükselterek yeni üyelere özel kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Konuyu Kimler Görüntülüyor?