FatalZ | Hack Forum - illegal Topluluk - Security Platform

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Udf Uzantısı Nedir, Nasıl Açılır? Udf Uzantılı Dosyalar Nerelerde Kullanılır?

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Durum
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
0
Tepki Puanı
11
Puanlar
800
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
61b52b6f86b24526ec40c113.jpg


Bilgisayarlarda kurulan dosyalarda bazı dosya uzantısı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de UDF uzantısıdır. UDF uzantısı aslında bir dosya uzantısı olmaktadır. Adalet Bakanlığı veri tabanının da kayıt altına aldığı UDF uzantısı bir dosya türü olmaktadır.

UDF Dosyası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

UDF dosyası dosya uzantılarından bir tanesidir ve UYAP bünyesinde bulunan dosyalarda kullanılır. UYAP, ülkemizde Adalet Bakanlığı ile ulusal yargı ağı birimleri arasındaki iletişimi sağlayan bir kurumdur. UYAP açılımı ise Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi olarak tanımlanır.

Bu sistem sayesinde tüm vatandaşlar resmi kurumlardan yararlanabilmektedir. Ayrıca pek çok kişi hukuki mücadeleler vermektedir. Bu kapsamda kişiler kendisi ile ilgili hukuki süreçleri UYAP sisteminden takip etmektedir. İşte bu noktada UDF uzantısı devreye girmektedir. UYAP dosyalarında UDF uzantısı kullanılır. Ancak UDF dosyasının çalışması için bazı programlar gerekebilir. Birbirlerinden farklı sistemler olmasından dolayı bilgisayarlarda programlar olmadığı zaman açılmayabilir.

UDF Dosyası Nasıl Açılır?

UDF dosyaları sistemlerinden dolayı çoğu zaman cihazda uygun program bulunmadığı zaman açılamamaktadır. Uzantıların çalışıp dosyanın açılması için bazı programların yüklenmesi gerekmektedir. Böylelikle UDF uzantılı dosyalar kolaylıkla açılacaktır. Ayrıca UDF dosyalarını açabilmek için UYAP resmi sitesi girişi yapılması gerekir. Sitede yönlendirilen adımların tamamlanması halinde de UDF dosyalarını açmak mümkün olmaktadır.

Devamını oku ...
 

Konuyu Kimler Görüntülüyor?