FatalZ | Hack Forum - illegal Topluluk - Security Platform

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Unix İşletim Sistemi Nedir? Unix Özellikleri Nelerdir?

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Durum
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
0
Tepki Puanı
11
Puanlar
800
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
61b5403886b245272c565e98.jpg


Unix işletim sistemi oldukça fazla kullanılmakta olan işletim sistemlerinden birisi olarak bilinmektedir. Unix işletim sistemlerinin çok işlemcili ve tek işlemcili olmak üzere birçok işletim sisteminde kullanılabildiğini söylemek mümkündür.

Unix İşletim Sistemi Nedir?

Unix işletim sisteminin hem çok işlevsel ve pahalı makinelerde hem de ev de kullanılmakta olan ucuz ve basit makinelerde kullanılmakta olduğunu söylemek mümkündür. Birçok alanda kullanılmakta olan Unix işletim sistemi bu yüzden de oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Unix işletim sistemi C programlama dilinde yazılmış olan bir işletim sistemi olma özelliğine sahiptir. Linux işletim sisteminin temeli olarak da bilinmektedir.

Unix Özellikleri Nelerdir?

Unix işletim sistemini kullanmak isteyen kişiler sahip oldukları özellikler ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak istemektedir. Unix de öne çıkan özelliklerden birisi de aynı kaynakların farklı kullanıcılar tarafından tek bir sistem üzerinde paylaşılmasına izin verilmesi olarak ifade edilebilir. Unix işletim sistemine özgü özellikler arasında piyasada bulunmakta olan en güçlü işletim sistemi olduğunu söylemek mümkündür.

Devamını oku ...
 

Konuyu Kimler Görüntülüyor?