FatalZ | Hack Forum - illegal Topluluk - Security Platform

FatalZ.ORG, Sınır Topraklarına Hoş geldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Kayıt Olun.

Vcd Nedir, Ne İşe Yarar? Vcd Nasıl Açılır?

FatalZ

Forumun Veliahtı
Forumun Veliahtı
Durum
Katılım
22 Eyl 2019
Mesajlar
0
Tepki Puanı
11
Puanlar
800
Ticaret Puanı: 0 / 0 / 0
61b5356d86b24526ec40c12d.jpg


VCD, kelimesi bir kısaltma olarak kullanılmaktadır. VCD kelimesinin açılımının ise Video CD/Video Compact Disc olduğunu söylemek mümkündür. Video dosyalarını oynatmak için VCD kullanıldığı bilinmektedir. VCD eski zamanlarda daha yaygın olarak kullanılmakta olan bir sistem olarak ifade edilebilir.

VCD Nedir, Ne İşe Yarar?

VCD kelimesi standart bir format olarak bilinmektedir. VCD kelimesinin açılımının Video CD/Video Compact Disc olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. VCD, videoyu kompakt bir diske kopyalamak için kullanılan bir format olarak ifade edilebilir. VCD aynı zamanda kişisel bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. VCD genel olarak ses ve video dosyalarını görüntülemeyi sağlamaktadır.

VCD Nasıl Açılır?

VCD açmak için öncelikli olarak uygun format dosyalarını açabilecek programlara ihtiyaç duyulmaktadır. VCD aynı zamanda CD veya DVD'nin diskteki görüntüsü olarak da ifade edilebilir. VCD dosyaları, sabit sürücüde olsa bile gerçek bir disk olarak algılanabilmektedir. VCD dosyalarının açılması için ise bilgisayarda gerekli programların bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda VCD formatını çalıştırması için özel olarak üretilen VCD player kullanmak da tercih edilen bir yöntem olarak ifade edilebilir.

Devamını oku ...
 

Konuyu Kimler Görüntülüyor?