1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Verimli E-Posta Kullanımı İçin Önemli Ayarlar

'Mail Güvenliği - Mail Security' forumunda decoman tarafından 19 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

 1. decoman

  decoman New Member New Member

  Katılım:
  19 Nisan 2021
  Mesaj:
  5
  Alınan Beğeniler:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Her gün e-posta’larınızı yönetmek için ne kadar zaman harcıyorsunuz?

  Yapılan bir çalışmaya göre, ortalama bir profesyonel her gün 121 e-posta aldığını düşünürsek, ne kadar zaman harcadığınızı ortalama olarak tahmin edebilirsiniz. Bu kadar çok kişiyle uğraşmak zorunda kaldığınız için gelen kutunuzun kontrolünü kaybetmeniz de kaçınılmaz olabilir.

  Çoğumuz için e-posta’ları okumak ve yanıtlamak, haftalık çalışma saatlerinin yüzde 28’ini alır. E-posta, çalışma saatlerinizi ele geçirmek için sürekli bir tehdit oluşturur.

  E-posta’lar sadece çalışma saatlerimizi tehdit etmekle kalmaz, aynı zamanda istemsiz olarak her otuz dakikada bir gelen kutunuzu kontrol etme isteğiniz de, işlerinize odaklanamamanızı sağlar.

  Bu kadar olumsuz konuşmadan sonra şimdi de işin iyi yanına geçelim. İşin iyi yanı, her gün aldığınız e-posta’ları yönetmenize yardımcı olacak pek çok pratik ve kanıtlanmış yöntem vardır.

  Öncelikle verimli e-posta yönetimi için basit ama etkili ipuçlarına göz atalım:

  1. Gelen Kutunuzda Gerçekten İşe Yaramayacağını Düşündüğünüz Her Şeyi Silin
  Gelen kutunuzda ihtiyaç duymadığınız (yapılan ödeme dekontları, geçmiş toplantı bildirimleri, geçmiş indirim fırsatları vb.) ya da daha sonra ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz tüm e-posta’ları silin.

  2. Spam E-posta’ları Spam Olarak İşaretleyin
  Sürekli istemediğiniz pazarlama e-posta’ları alıyorsanız ya da abonelikten çıktığınız herhangi bir marka size hala e-posta göndermeye devam ediyorsa, “spam bildir” e tıklayın. Böylece bu markalardan gelen e-posta’lar gelen kutunuza düşmez.

  3. Henüz Silmeyi Düşünmediğiniz E-posta’ları Arşivleyin
  Bir e-posta’yla artık işiniz bittiyse, ancak ilerleyen zamanlarda ihtiyacınız olup olmayacağından emin değilseniz, e-posta’yı silmek yerine ‘Arşivle’yi tıklayın. Br daha ihtiyacınız olmayacak olsa bile, gelen kutunuzun daha temiz görünmesini sağlar.

  4. Gelen Kutunuzda Bir Haftadan Daha Uzun Süre Duran ve Okunmayan E-posta’ları Silin
  Bazen daha sonra okurum düşüncesiyle, birçok e-posta’yı okumadan pas geçebiliyoruz. Fakat bu okunmayan e-posta’lar o kadar birikiyor ki, gelen kutunuzda gözle görülür ölçüde yer kaplıyor. Böyle bir durumda, eğer bu e-posta’ları bir hafta içinde okumazsanız, hepsini direkt silin.

  5. İstemediğiniz Promosyon E-posta’ları İçin Aboneliğinizi İptal Edin
  Gelen kutunuzda gerçekten görmek istediğiniz e-posta bültenlerine abone olun. Düzenli olarak gelen kutunuzda olmasını istemediğiniz bir şeye abone olmanız, sürekli istemediğiniz e-posta’lar almanıza yol açar. Sadece bazı avantajlardan yararlanmak için bir e-posta listesine abone olduysanız, avantajdan yararlandıktan sonra aboneliğinizi iptal edin.

  6. Sadece İletmeniz Gereken E-posta’ları Daha Sonra Silin
  Bir e-posta’yı başka birine iletmeniz gerekirse, hemen yapın ve e-posta sizin sorumluluğunuz değilse, gelen kutunuzdan silin.

  7. Özel Kısayollar ve Hazır Yanıtlar Gibi Özelliklerden Yararlanın
  Maksimum e-posta verimliliği için, özel kısayollar ve hazır yanıtlar gibi özelliklerden yararlanın.

  8. Tasarruf Etmeye Çalıştığınız Zamandan Daha Fazlasını Harcamayın
  E-posta kutunuzu düzenli tutmak için gelen kutunuzu her gün sıfırda tutma saplantısı içine girerek çok fazla zaman ve enerji harcamayın. Unutmayın gelen kutunuzu düzenli tutmanın amacı, işleri daha kolay bulmanızı ve kontrol altında tutmanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktır. Tasarruf ettiğinizden daha fazla zaman kaybetmeye başlamayın.